Média

V pátek, 18. října 2013 se v Centru hasičského hnutí v Přibyslavi sešel pod vedením starosty Ing. Karla Richtra Výkonný výbor SH ČMS, aby projednal zabezpečení podzimního shromáždění okresních starostů SH ČMS, které se konalo následujícího dne. Zástupci okresů se mohli seznámit s Programem SDH PROFIT, který nabízí hasicí přístroje.

Celý článek »

V plamenech skončilo v noci na čtvrtek osobní vozidlo Mercedes v Pavlovičkách, místní části Olomouce. Při požáru ani při zásahu hasičů nebyl nikdo zraněn.

Celý článek »

Neděle 25. 8. 2013.  Mezi Mirošovem a Veselou na Rokycansku dnes  po poledni shořel osobní automobil. Uvnitř našli hasiči a policisté ohořelé lidské torzo. Požáru předcházela s pravděpodobností  dopravní nehoda. Od pátku na silnicích již 13 mrtvých.

Celý článek »

Některé protipovodňové stavby financované státem před záplavami vůbec nechrání. Vyplývá to z prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu, oznámila mluvčí úřadu Olga Málková. Kontroloři prověřili 33 akcí z let 2007 až 2012 dohromady za 2,6 miliardy korun ze dvou dotačních programů, které spravuje ministerstvo zemědělství.

Celý článek »

Dobrovolní hasiči? Podle Čechů jsou nepostradatelní.
Většina domácí populace vnímá dobrovolnické hasičské sbory jako nepostradatelné, v krizových situacích potřebné, avšak nedostatečně oceněné. Ukázal to exkluzivní červencový průzkum společnosti SANEP.

Celý článek »